Parim taimekasvataja 2019 on Margus Vahtramäe

Parim taimekasvataja 2019 Margus Vahtramäe
01.11.2019

Parim taimekasvataja 2019 on Margus Vahtramäe

Täna 31.oktoobril kuulutas Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatus esimees Raul Rosenberg EPKK Lõikuspeol välja parima taimekasvataja 2019, kelleks on Kanepi Aiandi OÜ tegevjuht Margus Vahtramäe.

„Margus Vahtramäe on vaatamata oma noorusele juba pikka aega aianduse valdkonnas toimetanud, arendades edasi vanemate poolt loodud ettevõtet, mille toodangu kvaliteet on kõrgelt hinnatud, põhjendas MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg valikut.

Lisaks Raivo Margus Vahtramäele olid parima taimekasvataja aunimetuse kandidaadid Jane Rämson (Grüne Fee Eesti AS), Elmar Zimmer (Seedri Puukool OÜ) ja Gustav Põldmaa (K ja G Saarelt OÜ).

Maaelu Edendamise Sihtasutus annab parima taimekasvataja aunimetust välja kuuendat aastat. Võitja väljaselgitamisel võeti arvesse tootmisnäitajaid, rakendatud agrotehnilisi võtteid, keskkonna- ja loodussõbralikkust taimekasvatamisel, heakorda tootmisüksuses, ettevõtte arengut ja innovaatilisust, jätkusuutlikkust, taimekasvatuse propageerimist ning koostööd kogukonnaga.
Aunimetusega kaasneb Tauno Kangro skulptuur „Naeri tõmbamine“.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet. Aunimetuste väljaandmise eesmärk on tunnustada innovaatilist ja efektiivset tootmist ning avaldada tunnustust tehtud töö eest.

 

Teate edastas:
Eva Burm
Maaelu Edendamise Sihtasutus
Oru 21, Viljandi 71003
eva.burm@mes.ee