02.01.2024

Maaelu Edendamise Sihtasutuse pakutavate sihtfondide laenude taotlemine läheb üle e-PRIA keskkonda

Alates 8. jaanuarist saavad uue laenutaotluse e-PRIA keskkonnas esitada need kliendid, kes soovivad Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaudu laenu taotleda Eesti maaelu arengukava 2014–2020 (MAK), Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014–2020 (EMKF) või Euroopa Kalandusfondi 2007–2013 (EKF) rahastamisvahendist. E-kirja teel ja paberkandjal taotlusi alates 8. jaanuarist enam vastu ei võeta. Teiste meetmete taotluste esitamist muudatus ei mõjuta, nendega jätkatakse endisel viisil.


“Paljud ettevõtjad taotlevad PRIA-st investeerimistoetust ja samale investeerimisprojektile MES-ist omaosaluseks MAK laenu. Kui mõlemat taotlust saab teha ühes keskkonnas, siis muudab see taotlejale protsessi arusaadavamaks. Lisaks saavad toetuse taotlejad ka kiiremini infot MAK laenu taotlemise võimaluse kohta, mis peaks soodustama rahade kasutamise aktiivsust. MES-i jaoks paraneb andmevahetus PRIA-ga ja hõlbustab taotluste menetlemist. Kokkuvõttes on nii toetuse kui laenu andmise eesmärk soodustada maaettevõtlust ja luua uusi töökohti. Tehes info paremini leitavaks, aitame seda eesmärki tempokamalt teostada,” ütles MES-i juhatuse liige Meelis Annus.

 

Rahastamisvahenditest laenude taotlemiseks tuleb minna aadressile www.mes.ee/laenud/taotlusvormid ning valida Taotluse esitamine > Laen rahastamisvahendist > Esita taotlus läbi e-PRIA

 

Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet. Sihtasutus annab laenukäendusi ja laene omavahenditest ning haldab sihtotstarbelisi fonde Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumiga sõlmitud halduslepingute alusel.

Lisainfo e-PRIAs taotluste esitamise kohta:
Jane Lumiste
mes@mes.ee
tel +372 648 4116 

 

Teate edastas:

Riin Kurrikoff
Maaelu Edendamise Sihtasutus
Oru 21, Viljandi
648 4920
riin.kurrikoff@mes.ee
www.mes.ee

 


Viimased uudised

T: 648 4064

E: mes@mes.ee

A: Oru 21, 71003 Viljandi

e-PRIA Facebook Instagram
Privaatsustingimused Isikuandmete töötlemine
MES kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.