26.02.2024

MES annab üle 2023. aasta parimate karjakasvatajate aunimetused

Täna, 27. veebruaril kell 13.00 toimub Tallinna Reaalkooli aulas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktus, kus regionaalminister Madis Kallas annab üle ministeeriumi teenetemärgid ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse finantsjuht Ardo Nõmm annab üle 2023. aasta parima piimakarjakasvataja ja parima lihaveisekarjakasvataja aunimetuse.


Parim piimakarjakasvataja 2023 Maarja Paomees


Parim piimakarjakasvataja 2023 on Maarja Paomees osaühingust Hummuli Agro.

Valgamaal Hummulis asuvas piimakarjas oli 2023. aasta seisuga 952 lehma, keskmine piimatoodang lehma kohta oli 13 415 kg ning piimarasva ja -valgu kogutoodang 936 kg.

„Maarja Paomees tõusis esile oma süsteemse ja teadliku juhtimise poolest nii loomakasvatuses kui ettevõtte osas laiemalt. Lisaks on oluline tema suutlikkus ka majanduslikult keerulistel aegadel teha õigeid otsuseid ja rahavoogusid hästi planeerida. Agrone Gruppi kuuluv OÜ Hummuli Agro osaleb ettevõtluspartnerina erinevates rakendusuuringute projektides ning kaasab tihti praktikantidena maamajanduserialade õpilasi. Maarja Paomehe algatusel ollakse tegus ka kogukonnas,“ ütles MES-i juhatuse liige Meelis Annus.

Parima lihaveisekarjakasvataja 2023 aunimetuse pälvivad Diana ja Arno Pärna, kes juhivad ettevõtet Lahe Maamees OÜ. Nii Lääne-Virumaal kui Harjumaal lihaveiseid kasvatava perekond Pärna karjades on ligi 200 lihaveist, kellest ammlehmi on ligi 100.

„Diana ja Arno Pärna on pereettevõttena lihaveiseid kasvatanud üle 10 aasta. Nad aretavad puhtatõulisi limusiini-tõugu veiseid. Nende veiste abiga hooldatakse Lahemaa rahvuspargi aladel ligi 250 hektarit pärandniite. Lisaks pööratakse suurt tähelepanu loomade heaolule – näiteks hiljuti renoveeritud laudahoones on loomadel ruumikas ja puhas elamispind ka talviseks ajaks,“ ütles MES-i juhatuse liige Meelis Annus.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse algatusel antakse parima piimakarjakasvataja aunimetust välja juba 24. korda ja parima lihaveisekarjakasvataja aunimetust 18. korda järjest. MES-i eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet.

Lisatud fotod:
Parim lihaveisekarjakasvataja_Diana ja Arno Pärna (Foto: Kristjan Pärna)
Parim piimakarjakasvataja_Maarja Paomees (Foto: MES)

Pressiteate edastas:

Eva Burm
Kommunikatsioonispetsialist
Maaelu Edendamise Sihtasutus
Oru 21, Viljandi
eva.burm@mes.ee
+372 5349 5327

Viimased uudised

T: 648 4064

E: mes@mes.ee

A: Oru 21, 71003 Viljandi

Facebook e-PRIA
Privaatsustingimused Isikuandmete töötlemine
MES kasutab küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.